Predsjednik Vlade RH u posjetu našoj školi

U subotu, 17. ožujka 2018., u našoj školi održana je prigodna svečanost povodom posjeta  predsjednika Vlade Republike Hrvatske Andreja Plenkovića.

Uz premijera, školu su posjetili i župan Nikola Dobroslavić sa zamjenicima, saborski zastupnici Branko Bačić i Sanja Putica, europarlamentarka Dubravka Šuica, predstavnici Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije, Županije, Općine Orebić, Crkve, susjednih Općina, upravnih tijela OŠ Orebić, učenici, roditelji i građani.

Učenici i nastavnici OŠ Orebić pripremili su kulturno - umjetnički program u kojem je nastupila školska Folklorna skupina s plesovima Poloneza i Linđo, Dramska skupina je izvela igrokaz Voda, Vladimira Nazora,  s kojim je nastupila na hrvatskoj smotri literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo u Dubrovniku, a dvoje učenika je pročitalo literarne radove. Himnu je izvela Hrvatska glazba Potomje, a zapjevala je klapa Geta.

Goste su pozdravili ravnatelj OŠ Orebić Nenad Menkadžiev i načelnik općine Orebić Tomislav Ančić. Ravnatelj  je u svom govoru iznio podatke o ukupnoj vrijednosti projekta financiranog  europskim, državnim, županijskim i općinskim sredstvima, naglasivši prednosti koje je donijela nova zgrada i ukazavši  na mogućnosti koje pruža. U svom  kratkom obraćanju zahvalili su svima koji su uložili trud u realizaciju projekta dogradnje škole i izgradnje školske sportske dvorane, uz posebnu zahvalu obitelji Ortolio koja je bez naknade omogućila rad Osnovne škole Orebić tijekom radova u svom privatnom prostoru.

Nazočnima su se obratili i župan Dubrovačko-neretvanske županije Nikola Dobroslavić i predsjednik Vlade Andrej Plenković. Premijer je u obraćanju naglasio da je izgradnja škole u Orebiću sufinancirana sredstvima dvaju europskih fondova – dijelom uobičajenih europskih sredstava, a dijelom europskih sredstava Razvojne banke Vijeća Europe za društvenu infrastrukturu. U prigodnom govoru predsjednik Vlade Plenković izrazio je uvjerenje kako će nova škola pridonijeti ostanku mladih u tom kraju jer će omogućiti razvoj, obrazovanje, bavljenje sportom i kulturom. Poručivši da je obrazovanje budućnost naše zemlje i novih radnih mjesta, premijer Plenković naglasio je da je ključno nastaviti ulaganja u kvalitetu obrazovanja. Zahvalio  je  nastavnicima, profesorima i sjajnim mladim učenicima koji su pokazali kulturnu baštinu i bogatstvo Pelješca i Dubrovačko-neretvanske županije.

objavio: Neđa Kadijević   datum: 19. 3. 2018.