Prezentacije obrtničkih zanimanja i zanimanja SŠ Blato, SŠ Petra Šegedina Korčula i SŠ Vela Luka

Za učenike osmog razreda i njihove roditelje, u dvorani Općine Orebić, danas su održane prezentacije povodom upisa u srednju školu. Predstavnik Obrtničke  komore DNŽ-e govorio je  općenito o obrtničkim zanimanjima, koje su prednosti i mogućnosti obrtničkih zanimanja. Predstavnica Hrvatskog zavoda za zapošljavanje - Područnog ureda Dubrovnik informirala je učenike o uslugama HZZ-a, o čemu treba razmišljati prilikom odabira srednje škole, koja su to deficitarna zanimanja u DNŽ te na kojim internet stranicama mogu pronaći još informacija. Profesor Srednje škole Blato učenicima je dao pregled deficitarnih zanimanja koji se izvode u SS Blato, a koja su stipendirana i čijim završetkom imaju siguran posao u Radežu d.d. Gospodin Antunović, iskusni orebićki slastičar, istaknuo je učenicima neke prednosti obrtničkog zanimanja koje je i on sam iskusio,  kao što su samostalnost, sloboda u organizaciji rada, usavršavanje u zvanju  uz  uspjeh i veliko  zadovoljstvo u radu. Profesori Srednje škola Korčula ukratko su  upoznali  učenike sa programima odnosno zanimanjima koje  mogu upisati u 2016./2017. školskoj godini. Posebnu pozornost predavači su posvetili smjeru kuhara, ističući kuharstvo kao umjetnost 21. stoljeća. Prezentirani su i radovi učenika polaznika  Elektrotehnike i računalstva.

U drugom dijelu predavanja profesorice Srednje škole Vela Luka ukratko su upoznale učenike sa organizacijom rada i smjerovima koje učenici mogu upisati te raznolikom i zanimljivom ponudom izvannastavnih aktivnosti koje se održavaju u njihovoj školi.

Ovim putem još jednom zahvaljujemo svim sudionicima jutrošnjeg događaja.

objavio: Neđa Kadijević   datum: 4. 4. 2016.