Projekt: Gioachinova kuharica - Mozart kugle

Danas su učenici drugih, trećih i četvrtog razreda na kreativan način kroz neformalan pristup naučili nešto novo o glazbi. Cilj ovoga projekta bio je educirati učenike o povijesti glazbe, glazbenom jeziku i glazbenim oblicima te percepciji i važnosti glazbe u obrazovanju i razvijanju vještina kroz glazbeno-scenski kolaž, pokušavajući proširiti njihov interes za klasičnu glazbu te animirati učenike drugog razreda za glazbeno obrazovanje. Nadalje, cilj je bio pokazati učenicima kako se i s klasičnom glazbom može postići suvremeni izričaj te kako klasična glazba s vremenom ne gubi  ni vrijednost, ni značaj, ni kvalitetu ….

Riječ je o autorskom projektu edukativnog karaktera namijenjenog učenicima osnovnih škola, čiji je cilj približiti povijest glazbe, glazbeni jezik i različite glazbene stilove školskoj publici.  Autorice i izvođačice ovoga  projekta stručne su osobe iz područja glazbene i kazališne umjetnosti, kao i glazbene i kazališne pedagogije: Frana Marija Vranković, mag.art  i  Ivana Jelača,  prof. klavira koja je  kao  učiteljica klavira  radila u našoj školi.

Glazbena djela koja su izvedena u glazbenom dijelu kolaža te tematske cjeline koje su obrađene u scenskim interpolacijama prilagođene su nastavnom planu i programu Glazbene kulture za osnovne škole, propisanog od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske.

Upravo ovaj Projekt je Upravni odjel za obrazovanje, sport, socijalnu skrb i civilno društvo grada Dubrovnika prepoznao i predložio kao dio Programa javnih potreba u obrazovanju te skrbi o djeci i mladima u gradu Dubrovniku  te uputio pismo preporuke Ministarstvu.

Autorice su nas oduševile i sadržajem i izvedbom i pristupom.

Kako bi i posjetiocima naših web stranica dočarali djelić atmosfere koja je vladala za vrijeme izvedbe u foto galeriji donosimo slike.

objavio: Neđa Kadijević   datum: 30. 11. 2015.